Biz kimiz ; 
Grup Trekking Doğa Sporları ( Tursab’a Bağlı A Sınıfı Belgeli 8407 Numaralı Ugo Turizmin Doğa Sporları ve Sosyal Medya Platformudur.
– Kişisel verilerinizi neden alıyoruz :
Kişisel verileri kanuni zorunluluktan dolayı ve talep edeceğiniz etkinliklerde iletişim amaçlı kullanmak üzere alıyoruz.
– Kişisel verileri kimlerle paylaşıyoruz :

1- TC 1618 Sayılı kanununu gereği seyahat içeren etkinliklerin Tur Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) üyesi bir firma ile gerçekleştirilmesi ve katılımcı bilgilerinin bu firmaya iletilmesi zorunludur.İlgili Tursab kanunu gereği grubumuz UGO Turizm ile çalışmaktadır. Bir etkinliğe katıldığınızda kişisel bilgileriniz bu firma ile paylaşılır. Firma adresi www.ugoturizm.com.tr dur.
2- Sportif faaliyetlerde gidilecek bölgenin kaymakamlığı ve jandarma karakolu ile Paylaşılan veriler (Ad Soyad, TC, Telefon ve Eposta- azami tutulmuştur)
– Kişisel verilerinizi azami miktarda ilgili kanunun gereği kadarını sizlerden talep ediyoruz.
– Kişisel verilerin silinmesi
– Talep ile : Verilerinizin silinme talebini bilgi@gruptrekking.com adresine gönderebilirsiniz.
– Talep alındığında herhangi bir etkinliğe katılımınız yok ise kişisel veriler silinir.
– Bir etkinlik katılımı olmuş ise kişisel veriler web sitesinden kaldırılır fakat pasif olarak iki yıl tutulduktan sonra silinir.
– Etkinlik borcu olan kişilerin kişisel veri silme talepleri borç ödendikten sonra dikkate alınır.
– Kişisel Verilerinize kimler ulaşabilir :
Kişisel verilerinize yukarıda belirtilen kurumlar haricinde katıldığınız etkinliğin etkinlik sorumlusu ve araç sorumlusu (Ad Soyad, TC, Telefon ve Eposta- azami tutulmuştur) ulaşabilir.
– Diğer kişisel Veriler
Bu formda bize iletilen veriler haricinde etkinlikte çekilen videolar ve fotoğraflarda kişisel verilerin izdir.
Grup Trekking tanıtım amaçlı bu içerikleri sosyal medya hesaplarında kullanabilir.
Resim ve Videonuzun sosyal medyalardan kaldırılmasını talep etme hakkına sahipsiniz.
Yayın platformundaki bağlanti bilgileri ile irtibata geçmek sureti ile içeriğin kaldırılmasını talep edebilirsiniz.

BUNLARI KABUL EDİYORSANIZ BİZİMLESİNİZ

*Etkinliklerde tek sorumlu kişi, faaliyet lideridir. Faaliyete katılanların faaliyet liderinin kurallarına uyması zorunludur. Faaliyet liderinin gerekli görmesi durumunda faaliyet seyrinde değişiklik yapılabilir.

*Katılımcılarımızın bunları kabul ederek katılım sağladıklarını bilmeleri gerekmektedir.

*Soru, öneri ve şikayetlerinizi Facebook sayfamızdan mesaj yoluyla veya bilgi@gruptrekking.com adresine mail yoluyla iletebilirsiniz.

*Etkinlik ve duyurularımız ticari amaçlı olmayıp, gönüllülük ve masraf paylaşım esası ile yapılmaktadır.

*Tüm katılımcılarımızın belirtilen durak saatlerinden 10 dk önce duraklarında olmaları rica olunur.

*Etkinliklerimiz bireysel faaliyetler kapsamında olup kişinin kendi sorumluluğu kendisine aittir.

*Etkinliklere kendiniz katılabileceğiniz gibi , aile çevresi ve arkadaşlarınızla da katılabilirsiniz…
Bazı etkinliklerimiz efora dayalı etkinlikler olduğu için, Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları için sakıncalı olabilir, Katılmak isteyenler, etkinlik yöneticisine haber vermelidir….
Etkinliğe katılanlar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, deprem, toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler

*Faaliyetlere sağlık sorunu olmayan herkes katılabilir. Hastalık ve ilaç kullanan katılımcılar önceden faaliyet liderine bilgi vermelidirler.

*Faaliyetlerimizdeki müşterek maliyetler, katılımcılara eşit paylaştırılmak sureti ile katılım ücreti oluşturulmaktadır.

*Bu etkinlikler doğa sporu etkinlikleri olduğundan, diğer ticari gezilerde olduğu üzere zamanlı planlamalar bire bir uygulanmayabilir.

*Başlangıç ve bitiş saatleri trafik ve hava koşullarına göre değişiklik gösterebilir.

*Giderken araca bindiğiniz andan itibaren, faaliyet sonunda araçtan inene kadar tek sorumlu faaliyet lideridir.

*Etkinliklerimizi büyük bir ailenin birlikte hareket etme mantığı güdülmektedir. Her ailede olduğu gibi, nasıl ki bir aile lideri varsa bizim ekibim izinde lideri ve yardımcıları mevcuttur… Nasıl ki ailece içinde huzur çok önemliyse bizim için GRUP TREKKING ailesinde huzur, emeğe saygı, aileye uyum, çok çok önemlidir… Tüm arkadaşlarımızın bir aile ruhu şeklinde hareket etmelerini isteriz…

Bilinmesi Gerekenler ;
* Kilo – Kalp – Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir. Verilen mesafeler yaklaşık mesafelerdir.
* Yürüyüşlerimizde orman geçişlerinde dikenler bulunabileceği için kıyafet seçimlerinde dikkatli olunması gerekmektedir.
* Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.
* Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur
* Parkurumuzun bir kısmı keşif etapları içerir. Patikalar , dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir.

Yürüyüş Uyarıları ;
* Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği şeklinde planlanmış programlarımız yoktur.
* Katılımcılar doğaya çıktıklarında belirli risklere maruz kalabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.
* Kalp, tansiyon, solunum ve ortopedik rahatsızlığınız varsa kesinlikle etkinliğe katılmayınız.
* Belirli bir zaman aralığında yürüyüşün tamamlanabilmesi için yürüyüş temposunu bozacak hal ve hareketlerden kaçınılmalıdır.
* Etkinliğimizde alkol vb. kullanımı yasaktır. Mümkünse bir gün önceden de alınmaması yürüyüş temposu ve kalp ritminiz için yararlı olacaktır.
* Rehber, parkurda duruma göre değişiklik yapabilir.
* Etkinliklerde kar amacı yoktur, paylaşım esasına göre maliyetlendirilmekte olduğundan etkinliğe yazılıp gelemeyen arkadaşlar katılım payını ödemekle yükümlüdür.
Bu kural etkinliğe gelen katılımcıların haklarını korumak adına uygulanmaktadır.

Bu sitede yayımlanan tüm gezi paketleri Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’ne Bağlı Olan A Sınıfı 8407 Sicil Numaralı Ugo Travel Acentası Tarafından Düzenlenmektedir.

*Faaliyetlere katılan katılımcılar yukarıdaki konuları okuyup kabul etmiş sayılacaklardır.

 

GRUP TREKKING

GRUP TREKKING WHO ARE WE ?
We are a group of like minded people, who love the nature, who like to explore places. We are a group of friends, but every day new friends are joining us. Every day we are becoming a more crowded family. WHAT WE DO ? We go out for nature walks on weekends in and around Istanbul to explore beautiful areas. PURPOSE? Through group trekking our purpose is to create a conscious society and explore natural beauty, areas of historic and cultural importance. SHARING ? We are not a commercial organisation. We, at Group Trekking, share good times with each other by organizing events. The events are only limited for group members and on cost sharing basis. We do not collect money or book tickets, our events are based on cost sharing principle

(PANDEMİ DOLAYISIYLA ARAÇLAR % 50 KAPASİTE İLE KULLANILACAKTIR.) 

Paylaşım Esasına göre ücretlendirme yapılmaktadır.
ETKİNLİKLERİMİZDE PANDEMİ KURALLARI
1- Araçlardaki yolcu kapasitesinin azaltılması ve sosyal mesafeye dikkat edilerek yolcuların mesafeli oturma düzeninin kurulması için kapasitenin %50’si kadar  yolcu olacak. (32 lik araçlarımızda 16 katılımcı 28 lik araçlarımızda 14 katılımcı 20 lik araçlarımızda 10 katılımcı alınacaktır. )
2- Araçta bulunan şoför ve tüm yolcular maske takacak ve tek oturacak.
3- Araçlarda en az %60 oranında alkol içeren el dezenfektanı yerleştirilerek biniş ve inişlerde kullanımını sağlanacaktır.
4- Araçlara binilirken ateş ölçümü yapılacak. 38 derece üstü ateşi olanlar araca alınmayacak.
5- Yürüyüşlerde , kamplarda  ve  molalarda 1,5 m sosyal mesafe kuralını uygulanacaktır.
6- Tüm etkinlik boyunca maske ile ağız kapatmak zorunludur.
7- Araçların düzenli olarak havalandırılması, her gün günde 2 defa temizlenmesi ve özellikle sık temas edilen alanların dezenfekte edilmesi sağlanacaktır.
Tüm katılımcılar yukarıdaki kuralları kabul ederek etkinliklerimize katılabilir.