MİSİ KÖYÜ – GÖLYAZI – BURSA – CUMALIKIZIK TURU

Misi Köyü, Gölyazı, Ulubat Gölü, Bursa, Ulu Camii, Koza Han, Cumalıkızık, Konuk Evi, Sanat Evi, Cin Aralığı
Cumalıkızık Turu için İstanbul’dan Hareket
Sabah hareketle Eskihisar üzerinden Arabalı Vapur ile Topçular iskelesine geçiyoruz. Ardından Bursa’ya varıyoruz bu gezimizde ilk olarakMisi Köyün’de Kahvaltımızı alıyoruz. 2000 yıllık bir geçmişe sahip Bursa’ya bağlı Misi Köyünün keşfi milattan sonra 183 yılında Alex ismindeki bir keşişle gerçekleşiyor. Bilinen ilk isminin ‘Mysia’ olduğu söylenen Misi Köyünde, Alex adındaki keşiş ve arkadaşlarının İncil üzerinde tartışmalar yaptığı rivayet edilir. Köydeki manastır ve civarında gömülü olduğu söylenen İnci nüshası da bu rivayetleri desteklemektedir. Misi Köyünde gerçekleştireceğimiz ardından gezinin ardından Gölyazı’na doğru hareket ediyoruz. Gölyazı; Ulubatlı gölü üzerinde duran küçük bir adacık köyü olması ile tüm dikkatleri üzerine çekmektedir. Geçim kaynağı olarak balıkçılıkla uğraşan köy halkı ile sohbet edip çayımızı ve kahvelerimizi yudumladıktan sonra

Bursa merkeze doğru hareket ediyoruz. Osmangazi ve Orhangazi Türbelerinin bulunduğu Tophane semtine ulaşıyoruz. Rehberimizin anlatımlarıyla Türbeleri gördükten sonra, Tophane Saat Kulesini ve etkileyici Bursa manzarasını fotoğraflamak için kısa bir mola veriyoruz. Bu manzarayı ölümsüzleştirdikten sonra, Evliya Çelebinin deyimiyle ‘ Bursa’nın Ayasofyası Ulu Camiye’ rotamızı çeviriyoruz. Ulu Camiyi özel yapan, ceviz ağacının oyulmasıyla, üzerinde Samanyolu Galaksisi işlenmiş minberidir. Cami gezimizden sonra Tarihi İpek Yolu üzerinden gelen kervanların konaklama yeri olan; Koza Han, İpek Han, Kapalı Çarşı bölgesine ufak bir yürüyüşle varıyoruz. Sultan II. Beyazıt döneminde en iyi mimarlara yaptırılan Koza Han 2008’de Bursayı ziyaret eden İngiltere Kraliçesi Elizabeth’inde tercih ettiği, ipek alışverişi yaptığı Han’dır. Kozahan’da vereceğimiz serbest zamanla birlikte öğle yemeğimizi almak için Han içerisinde bulunan restoranımıza geçiyoruz. Buradaki serbest zamanımızı tamamladıktan sonra Uludağ’ın kuzeyinde bulunan Kızık köylerinden Cumalı kızık’a hareket ediyoruz. 700 yıllık geçmişi olan bu köyde, koruma ve restorasyon çalışmalarının yapıldığı toplam 270 evden bazılarına ve etnografya müzesine misafir oluyoruz. Cumalı kızık tam bir Osmanlı açık hava müzesi burası. Tarihi konakları geziyor, fotoğraflıyor, Köylülerle sohbet ediyoruz. Buradaki eğlenceli gezimizi tamamladıktan sonra İstanbul’a dönüş için hareket ediyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki Ugo Turizm etkinliğinde görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.
Sabah Kahvaltısı:Misi Köyün’de Alınacak Olup Tur Ücretine Dahildir.
Öğle Yemeği:Bursa Merkez’de Alınacaktır (Ekstra)
Genel Şartlar

Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
Tur programında rehber yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeplerle programda değişiklik yapma hakkına sahiptir,
Rezervasyon sırasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Özel koltuk seçimi yapılmamaktadır.
Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir, Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
19 Kişilik Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
27 Kişilik Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
46 Kişilik Temsa Safir & Mercedes Travego

HAREKET SAATLERİ

06:30İncirli Doğtaş Mobilya Önü
06:45Mecidiyeköy İett Durakları
07:05Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
07:15Bostancı Köprüsü
07:30Kartal Köprüsü Altı

Tarih

15 Kas 2020
Süresi doldu!

Zaman

06:30 - 18:00
Kategoriler
QR kod

UGO TURİZM

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.