LAVANTA TARLALARI – SALDA GÖLÜ – LİSİNİA TURU

1 Gece 2 Gün İstanbul Çıkışlı / 1 Gece Otel Konaklamalı
Türkiye’nin Maldivleri olan Salda Gölü ve Lavanta Tarlalarına Gidiyoruz.
: İstanbul’dan Hareket
Belirtilen saatte ve hareket noktalarında buluşarak Ugo Turizm olarak Lavanta Tarlaları, Salda Gölü ve Lisinia Turumuza başlıyoruz.Lavanta Bahçeleri, Salda Gölü ve Lisinia Doğal Yaşam köyünü fotoğraflamanın zamanı geldi. Bölgeye gitmişken Lisinia Doğal Yaşam Köyü’ne uğrayarak ülkemizde ilk yaban hayatı merkezlerinden birisi olan Lisinia’da yapılan çalışmaları yakından görüp inceleyeceğiz. Ayrıca burdur merkeze 13 km uzaklıkta bulunan ve Türkiye’nin turizme açılan ilk mağarası olan İnsuyu Mağarası’nı da gezeceğiz.
1. Gün: Kuyucak Köyü, Lavanta Tarlaları, Lisinia Köyü, Burdur;
17 Temmuz Cuma günü saat 22.00 da yola çıkarak 18 Temmuz Cumartesi günü Lavanta tarlalarını görmek için önce Kuyucak köyü ‘ne gideceğiz. Köyde yapacağımız kahvaltının(ekstra) ardından Lavanta bahçelerini fotoğraflamaya başlayacağız. Kuyucak’ta geçirdiğimiz keyifli zamanın ardından Burdur gölü yakınlarında kurulan Lisinia Doğal Yaşam Köyüne’nü gezerek kurucusu veteriner hekim Öztürk Sarıca ile tanışacağız. Lisinia Doğa Projesi’nin temelleri doğa gönüllüsü Öztürk sarıca tarafından 2005 yılında Burdur Gölü’nün kıyısında atılmıştır. Bölgenin eski çağlardaki adı olan Psidya’nın en önemlişehirlerinden biri Lisinia’dır, merkez adını buradan alır. (lisinia: doğan ve batan güneşin, ay ışığının sudaki pırıltısı anlamına gelir.)3 yıl süren izin çalışmaları sonucu Lisinia öncelikle ülkemizin ilk yaban hayatı merkezlerinden birisi olarak resmiyet kazanır. Lisinia’yı gördükten sonra Burdur merkeze 13 km uzaklıkta bulunan, Türkiye’nin turizme açılan ilk mağarasına gidiyoruz. Toplam 597 m uzunluğunda yatay bir mağaradır.İnsuyu Mağarası’nda karstik yapının zamanla erimesi ve aşınması sonucu, mağara içinde sarkıt ve dikitler meydana gelmiştir. Mağara gezimizin ardından Burdur merkezde yer alan otelimize yerleşiyoruz. Otele yerleştikten sonra Akşam yemeği için yöreye özgü bir tesiste akşam yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra dileyen arkadaşlar serbest zamanı değerlendirebilir. Dileyen arkadaşlar otelde dinlenerek günün yorgunluğunu atabilir.

Kahvaltı:Dinlenme Tesisleri (Ekstra)
Öğle Yemeği :Burdur’da Serbest zaman esnasında Burdur Kebabı veya Burdur’a özgü yemekler yiyebilirsiniz. (Ekstra)
Akşam Yemeği :Burdur Kebabı(Fiyata Dahil)
2. Gün: Salda Gölü İstanbul’a Dönüş;
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun sonunda Salda Gölü’ne ulaşıyoruz. Bembeyaz kumlar, turkuaz rengi su ile sizleri karşılayan Salda’da bol bol fotoğraf çekerek anı ölümsüzleştiriyoruz. Ayrıca dileyen arkadaşlar mayolarını giyerek suda yüzmenin keyfini çıkarabilir. Salda ‘da geçirdiğimiz keyifli zamanın ardından vakitliceİstanbul’a doğru yola çıkarak uygun bir saat dilimindeİstanbul’a varıyoruz.
Kahvaltı:Otelde Açık Büfe (Fiyata Dahil)
Öğle Yemeği :Göl Etrafında Alınacak(Ekstra)
Akşam Yemeği :Yol Üstündeki Tesislerde(Ekstra)
LAVANTA TARLALARI
Lavanta Nedir?
Lavanta, Ballıbabagiller (Labiatae) familyasındadır. Ülkemizde Isparta ve Edirne Bölgelerinde Lavanta Yetiştiriciliği Mevcuttur. Avrupa’da ise Fransa Provence ve Bulgaristan’ın Kazanlık, Burgas, Plovdiv şehirlerinde Lavanta Yetiştiriciliği mevcuttur.
Lavanta Haziran-Temmuz-Ağustos ayları arasında mavi veya mor renkli çiçekler açan, 20-60 cm boylarında, aromatik kokulu, çok yıllık, otsu veya çalımsı bitkilerdir. Daha çok deniz ikliminin bulunduğu batı bölgelerimizde yaygın olan lavantanın, Türkiye’de yetişen iki türü vardır. Bunlar; Lavandula Stoechas ve L. Angustifolia’dır. Ayrıca daha ziyade kültürü yapılan, İngiliz lavanta çiçeği (L. Spica) olarak bilinen türü de bulunur.
İngiliz lavanta çiçeği (L. spica): Haziran-Temmuz-Ağustos ayları arasında mavi renkli çiçekler açan, 20-50 cm boylarında çok yıllık otsu bir bitkidir. Gövdeleri dik ve odunludur. Dallar, yalnız alt kısımlarında yaprak taşır. Yapraklar kısa saplı, dar ve uzunca, tüylü, beyazımsı-grimsi-yeşil renklerdedir. Çiçekler dalların ucunda, uzun saplar üzerinde toplanmışladır. Çiçekler küçük ve çok kısa saplıdır. Çanak ve taç yaprakları tüp şeklindedir. Meyveleri parlak siyah renklidir.
Alternatif tedavilerde lavantanın çiçekleri kullanılır. Çiçekleri açmadan toplanır ve su buharı ile distile edilerek, hemen uçucu yağ elde edilir. Uçucu yağında organik asitler, pinen, kafur, camphen vs. gibi maddeler bulunur. Lavanta çiçeği, kuvvet verici, idrar söktürücü ve romatizmaya karşı çay halinde kullanılır. Çok iyi bir koku vericidir. Haricen yatıştırıcı olarak da kullanılır. Parfümeri sanayiinde kullanılan önemli bir bitkidir.
Genel Şartlar

Rezervasyon sırasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Özel koltuk seçimi yapılmamaktadır.
Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
İç İşleri Bakanlığının almış olduğu Karara Göre Turlarımız P koltuk kapasitesi şeklinde gerçekleşecektir.
Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.
Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Araç İçerisindeki Koltuk Düzeni Ugo Turizm Operasyonu Tarafından Ayarlanmaktadır.
Özel koltuk seçimi yapılamamaktadır.
Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumunda, ödeme iadesi mümkün değildir. Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.
Otel Konaklamalarında 3 Kişilik odalarda 3. misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.
Ekstra Turlar ve Seçenekleri Online Rezervasyon Sayfamızdan Rezervasyon Yaparken Satın Alabilirsiniz.
Ulaşımlarımız kişi sayısına göre aşağıdaki araç modelleri ile sağlanmaktadır;
16 Kişilik: Volkswagen Crafter

DİĞER ETKİNLİKLERİMİZ

Tarih

17 - 19 Tem 2020
Süresi doldu!

Zaman

08:00 - 18:00

Bölge

SALDA GÖLÜ
Kategoriler

Etkinlik Yöneticisi

UGO TURİZM
Telefon
0 532 460 53 70
E-Posta
bilgi@gruptrekking.com
QR kod

UGO TURİZM

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.