İRAN TURU 9 GECE 10 GÜN


İstanbul Havalimanı dış hatlar terminali İran Air kontuarında, check-in işlemlerinin ardından Havayolları’nın uçağı ile saat 14:10 Tebriz’e hareket edeceğiz, yaklaşık 3 ,5 saatlik uçuşun ardından yerel saat ile 17:40 Tebriz’e varacağız. Havaalanında bizleri bekleyen özel aracımız bizi alacak ve küçük bir şehir turu yaptıktan sonra otelimize gideceğiz.
Tebriz şehri İran’ın kuzey bölgesinde kalan Güney Azerbaycan olarak anılan en güzel beldelerden biridir. Şairler şehri olarak anılan bu muhteşem şehre resmen aşık olacaksınız.. Özellikle Türkiye’den geldiğinizi bilen dostlar sizleri kucaklayacaklardır.

Sabah kahvaltının ardından Tüm gün Tebriz şehrine gezeceğiz, Masalımsı bu şehir sizleri büyüleyecektir.
EL GÖLÜ
Eskiden Şah Gölü olan adı, İslam devriminden sonra El (Halk) gölü olarak değiştirilen Tebrize gidenlerin olmazsa olmaz dedikleri güzel yerlerden biridir.
Tebriz halkı yaz akşamlarında bu göl kenarında, piknik yapıp çadırlar kuruyorlar, bu yüzden yaz akşamları oldukça kalabalıktır.
ARG-E KALESİ
Arg-e Tabriz yani Tebriz kalesi önemli bir tarihi eser. 500 yıl önce yıkılmış olan bir caminin yerine yapılmış. Günümüze sağlam ulaşamamış olan kalede yıkık haldeki duvarları görünüyor…


BELEDİYE BİNASI

Saat kulesi olarak da anılan bu bina bir Alman mimarisinden örnektir. Müze olarak ta kullanılan bu bina da Tebriz’in eski fotoğrafları sergilenmektedir.
AZERBAYCAN MÜZESİ
İran Azerbaycan bölgesinden çıkarılan bir çok önemli eser burada paylaşılıyor. Gezilmesi gereken ender müzelerden biridir.
BLUE MOSQUE(GÖK CAMİ)
Tebriz de yine en can alıcı eserlerden biri olan ve tarihi Karakoyunlulara dayanan müthiş çinileri göz alan Gök camidir. Sizlerde bu eseri çok beğeneceksiniz.
ŞAİRLER MEZARLIĞI
İran halkının kültüre ve şairlere ne kadar önem verdiğini bu eşsiz yapıttan bir daha anlayacaksınız, Yüzlerce şairin kabrini barındıran bu merkezde Şehriyarın kabrini de ziyaret etmiş olacağız…
KAPALI ÇARŞI
Belki de hayatınız boyunca görebileceğiniz en büyük eski tarihi Kapalı Çarşı’yı da görmüş olacaksınız. Bin bir çeşit dükkanın yer aldığı bu pazarı dolaşıp alış verişimizde yapacağız….


KANDOVAN KÖYÜ
Kandovan Tebriz’in 50 km güneyinde bir köy, bizim Kapadokya’nın küçük bir kopyası diyebiliriz, Burada hala kayalara oyulmuş evlerde yaşam devam ediyor… Burada köylülerle sohbet edebilir, çay kahve içebilirsiniz…
Konaklama : El goli oteli 5 yildizli kahvalti dahil

Tebriz – Şiraz ( Uçak Yolculuğu)
Saat 17:00 Tebriz’den Uçakla Şiraz’a hareket ediyoruz. Hava alanında bizi bekleyen aracımızla panoramik bir şehir turu yapıp Şirazın en güzel otellerinden biri olan Park Saadi otele geçiyoruz.
Tarihte Pers İmparatorluğu’nun başkenti olduğu için bünyesinde bir çok tarihi eser ve mekan barındırmaktadır. Panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; Kerim Han Kalesi, Narenjestan Bahçesi, Vekil Camii ve Nasır el Mülk görülecek yerler arasındadır. Huzurlu bahçe şair Hafız Mozolesi ziyaretini yapıp otelimize dönüyoruz…


Bugün İran’a gidip te mutlaka görülmesi gereken bir tarihi bölgeye gideceğiz.
Pers İmparatorluğu’nun başkenti olan Persepolis, MÖ 6. yüzyıl
sonlarına doğru Pers Kralı I. Darius (Dara) tarafından kurulan bu şehir bir nevi bizim Efesi andırmaktadır. Persepolis’te kral sarayları taşıma toprakla yapılan, tepesi 473 metre uzunlukta, 86 metre genişlikte ve 13 metre yüksekliği olan yapay bir tepe üzerinde bulunmaktaydı. Sarayların bulunduğu bu taraçaya iki geniş merdivenle çıkılıyordu. Merdivenlerin yan duvarları kabartma heykellerle doludur. Gerek Kiros’un Pasargadai’daki anıtsal mezarında, gerekse Persepolis’teki büyük saray kompleksinde Yunan mimarlar ve taş ustaları çalışmışlardır. Gece yolculuğu yapıyoruz..
Nasr El Müllk camisidir. Sabah saatlerinde vitrayların güneş ışınları altındaki dansını mutlak görün derim. Vitrayların yansımaları mükemmeldir.
Vakil Bazaar Bizim kapalı çarşıya benzer çeşitli esnafın bulunduğu bir çarşıdır
• Vekil Cami Kompleksi
Sheah-e Cheragh burası bir külliye gibi bir yerdir. Binlerce ayna ve kristalden oluşan cami ve kabir baş döndürücü güzelliktedir. İran’ın Şiraz şehrinde Şiilerin 8. imamı Ali er-Rızâ’nın kardeşleri Seyyid Emir Ahmed ile Mir Muhammed’in mezarlarının bulunduğu tarihi cami ve türbe. Seyyid Emir Ahmed’e verilen lakap olan Şah Çerağ “ışıklar şahı” anlamına gelmektedir.
Persepolis Şirazdan 1 saat uzaklıkta 75-80 KM uzaklıkta bizim Efes Şehrini andıran tarihi bir kalıntılar şehridir. M.Ö . Dairus tarafından kurulan bu şehir nefes kesecek güzelliktedir

Konaklama : Şirazda park Saadi oteli 4 yildizli kahvalti dahil
Şiraza Yezd arasi 470Km 5:30 Saat Sürecektir

Çölün ortasında bir vaha olur mu ? Evet çölün ortasında bir vaha var, sizleri büyüleyecek olan bu eşsiz şehir, Ateş Tapınağı, Sessizlik Kulesi, Emir Çakmak Zaviyesi, daracık sokaklarıyla sizleri sizden alacaktır.
Gece çölde yıldızları izlemek ve safari yapmak isterseniz, eğlence dolu gece sizleri bekliyor olacaktır.
• Rüzgar Kuleleri
• Mescid-i Cuma
• Amir Çakmak Cami Kompleksi
• Ateşkedah
• Yezd Sessizlik Kuleleri
• Su Müzesi ve Kehrizler

Konaklama : Sefaeiye oteli 5 yildizli kahvalti dahil
Yezd isfahan arasi 310Km 4 Saat Sürecektir


Bugün 4 saat sürecek bir yolculuktan sonra defalarca gittiğimiz ve her gittiğimizde aşık olduğumuz İsfahan’a gideceğiz Öyle ki Nakşı Cihan meydanı, UNESCO dünya mirası listesinde olan bu müthiş meydan dünyanın en büyük 2. Büyük meydanı olarak anılmaktadır. İsfehan’da 100-150 yıl hüküm süren Türk hanedanlarından Safavilerden kalma, Ali Kapı, Şeyh Lütfullah cami, Şah cami gibi tarihi yapılarla çevrilidir. Yaz aylarında bir çok İran’lılın bulunduğu, buluştuğu bir yerdir, meydanın etrafında devletin koyduğu su sebilleri mevcuttur.
• Sio-se-pol Köprüsü gece muhteşem bir görüntüye sahip bu yüzden gece görün derim, gündüz size fazla bir şey ifade etmeyebilir.
• Vank Katedrali:(300000riyal kişi başı)Ermenilerin yaşadığı bölgede bulunan bir Ermeni Katedrali. İçerde anlamlı Fotoğraflar ve bir müze var.(tabi içerisinde birde harita var onuda görün derim)
• Lütfullah Cami
• Ali Kapı Sarayı
• Kırk Sütün Sarayı (Çehel Sütun Sarayı)

Yezd İsfahan arasi 310KM 4 saat sürecek
KONAKLAMA : Hace oteli 4 yildizli kahvalti dahil


Bir çok gezginin yol üstü durağı olan Kaşhan sade ve güzel bir şehirdir.
Kaşan Çarşısı (Kashan Bazaar) ,Bozorg Ağa Cami ve Medresesi (Agha Bozorg Mosque) ,Sultan Amir Ahmad Hamamı ,Kashan Fin Bahçesi göreceğimiz yerler arasındadır.
KONAKLAMA : Nigaristan Oteli 3 Yıldız kahvaltı dahil

Isfahan Kaşan Arasi 220Km 2:20 dakika sürecek

İran’ın başkentinde farklı düşüncelere dalabilirsiniz… Tahran, şehrin modern yüzünün geleneksel yüzüne yenik düştüğü, tam anlamıyla bir zıtlıklar merkezi. Kuzey Tahran, zenginliğin, modernizmin sembolü iken, daha eski geçmişe sahip Güney Tahran, fakirliğin, muhafazakar dini bir yaşamın merkezi olmuş. 20 milyona yaklaşan nüfusuyla İranın tümünün bir minyatürü gibidir.
Tahranda gezilecek yerler..
1. Bazar-ı Bozurg
2. Sa’dabad Sarayı
3. Gülistan Sarayı
4. Tahran Arkeoloji Müzesi
5. Ulusal Mücevher Müzesi
6. Derbend
7. Özgürlük Anıtı ( Azadi Kulesi)
KONAKLAMA : İngilab Oteli 4 Yıldızlı kahvaltı dahil

İRAN TURU

İRAN TURU


Son gün 14:15 Tahran kalkış ve 15:45 İstanbul’a Varış

KAYIT VE KAPORA ALINMADAN ASLA REZERVASYON YAPILMAZ

 

FİYATA DAHİL OLANLAR
İstanbul – Tebriz Uçak Bileti
Tebriz – Şiraz Uçak Bileti
Tahran İstanbul Uçak Bileti
9 Gece Oda kahvaltı Konaklama
Tüm İran Şehirler arası ulaşım hizmeti
Seyahat kaza sigortası
Türkçe rehberli hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Öğlen ve Akşam Yemekleri
Programda bulunan Müzelerin Giriş Ücretleri
Tüm kişisel özel harcamalarınız
Yerel Bahşişler

GENEL ŞARTLAR

  •  Tek kişi konaklama farkı için bilgi alınız
  • Tur programında rehberimiz yol ve hava durumuna göre değişiklikler yapma hakkına sahiptir.
  • Program aynı kalmak şartıyla değişik şehirlerden başlayıp bitebilir.
  •  Kişi sayısına göre en konforlu araçlarla seyahat edilir.

 

ÖDEMELER İSTENDİĞİNDE ACENTE HESABINA VEYA ACENTE YETKİLİSİNE YAPILMALIDIR.

UGO TURİZM İNŞ GIDA TİC LTD.ŞTİ.
ŞİRİNEVLER MAH MAHMUT BEY CAD. MERİÇ SOK NO 27/1 BAHÇELİEVLER- İSTANBUL

HESAP BİLGİLERİ : İŞ BANKASI UGO TURİZM İNŞAAT İTHA.
TR86 0006 4000 0011 1071 0228 94

TEL: 90 532 460 53 70

DUYURUSUNU YAPTIĞIMIZ ETKİNLİK, 1618 NOLU YASA KAPSAMINA GİREN FAALİYETLER TURSAB SEYAHAT ACENTESİ İŞLETME BELGE SAHİBİ ( BELGE NO 8407 ) UGO TURİZMİN DÜZENLEMİŞ OLDUĞU BİR ETKİLİKTİR.

Etkinlik Kaydı

ETKİNLİK KATILIM BEDELİ 699$

ETKİNLİK KATILIM BEDELİ
( 2 kişilik Odada Kişi Başı Ücrettir) (Ön kayıt alınmaktadır. Daha sonra Kaparo alınacaktır) İstanbul – Tebriz Uçak Bileti
Tebriz – Şiraz Uçak Bileti
Tahran İstanbul Uçak Bileti
9 Gece Oda kahvaltı Konaklama
Tüm İran Şehirler arası ulaşım hizmeti Seyahat kaza sigortası
Türkçe rehberli hizmeti

Şu an --Rezervasyon Tipi: 24 Kişililk Yerimiz Kaldı
ETKİNLİK KATILIM BEDELİ Çok üzgünüz hiç yerimiz kalmadı.... Daha başka bir etkinlikte görüşmek üzere.....

Tarih

03 - 12 Eyl 2021

Zaman

08:00 - 18:00

Maliyet

699.00$

Etiketler

Kültürel
Kategoriler
ORHAN AVCU

Etkinlik Yöneticisi

ORHAN AVCU
Telefon
0 532 460 53 70
E-Posta
bilgi@gruptrekking.com
KAYIT OL
QR kod

UGO TURİZM